کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند

رهبر انقلاب عصر روز گذشته  با سیریسنا رئیس جمهوری سریلانکا دیدار و با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، بر افزایش سطح روابط تجاری ایران و سریلانکا تاکید کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز یکشنبه در دیدار با سیریسنا رئیس جمهوری سریلانکا با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی میان دو کشور و همچنین کشورهای منطقه شبه قاره، سطح کنونی روابط تجاری ایران و سریلانکا را بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود دانستند و تأکید کردند: کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند، زیرا این همکاری‌ها موجب تقویت آنها خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای پیشرفت‌های علمی، فنی و تحقیقاتی ایران را زمینه‌ای مناسب برای گسترش همکاری‌های دو کشور برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران آماده تقویت دوستی و همکاری با دولت و کشور شماست و در این خصوص باید یادداشت‌های تفاهمی که امروز امضا شد، به‌طور جدی پیگیری و عملیاتی شوند.


در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای سریسنا با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت خود به رهبر انقلاب، گفت: در مذاکرات امروز تصمیم گرفتیم فعالیت‌ها و همکاری‌های دو کشور را چند برابر و تفاهمات انجام‌شده را عملی کنیم.


رئیس جمهوری سریلانکا، ایران را یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه فنی، علمی و دانشگاهی دانست و ابراز امیدواری کرد در نتیجه افزایش همکاری‌های دو کشور، سریلانکا از پیشرفت‌های علمی ایران بهره‌مند شود.


برچسب ها: دلاوران بیلوار، سیاسی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای، رئیس جمهوری سریلانکا،  

تاریخ : سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1397 | ساعت 07 و 36 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : جمشید | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.